Odwiedzając Łódź warto wyznaczyć ulicę Piotrkowską jako obowiązkowy punkt programu. Jest to deptak Łodzi, miejsce tętniące życiem i niezwykle ciekawe. Dawniej trakt ten wiódł przez puszczę, a teraz jako czterokilometrowa ulica, jest najdłuższy w Europie.

Przy Piotrkowskiej są restauracje, kluby, noclegi i pokoje do wynajęcia, czyli wszystko, co potrzebne, aby miło spędzić czas, a później odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień. Miasto nieustannie przyciąga turystów. Warto je odwiedzić.

Dużo kultury i tanie noclegi

Długość ulicy Piotrkowskiej to gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na każdym niemal kroku są widoczne mniejsze i większe nawiązania do kultury, tak więc traficie pewnie Państwo na Aleję Gwiazd, która powstała w stylu tej Hollywoodzkiej, a mosiężne gwiazdy ma tu już wielu znanych i lubianych. Pierwszy był Andrzej Seweryn w 1998. Strona nieparzysta Alei to gwiazdy aktorów, strona parzysta – gwiazdy operatorów i reżyserów.

Ulica Piotrkowska to także bogactwo hoteli, w nich pokoje i noclegi zyskują wyjątkową oprawę dzięki chociażby Alei Gwiazd, lub plenerowym rzeźbom z brązu, które także znalazły tu swoje miejsce. Rzeźby te tworzą Galerię Wielkich Łodzian. Jeden z licznych pomników to „Ławeczka Tuwima” przy Urzędzie Miasta. Pomnik ten w 2003 roku otrzymał tytuł „Rzeźby Roku” i pięknie komponuje się z otoczeniem.

Ciekawe zabytki dla zwiedzających, nocleg dla zmęczonych

Archikatedra św. Stanisława Kostki, Kościół pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego to najpopularniejsze zabytki sakralne, lecz warto odwiedzić nie tylko te o tematyce religijnej. Bardzo ciekawym miejscem jest Biała Fabryka, obecnie Centralne Muzeum Włókiennictwa. To potężna budowla fabryczna z I połowy XIX wieku, która kiedyś była przędzalnią na 180 warsztatów tkackich, znajdowała się tam także pierwsza w Łodzi maszyna parowa.

Przy ulicy Piotrkowskiej mieści się wiele hoteli, w tym również obiekty z rysem historycznym, budowane w oparciu o stare szkoły architektury. Obiekty te oferują zarówno ekskluzywne, jak i tanie noclegi w Łodzi, pokoje do wynajęcia na dłuższy i krótszy czas. Z ulicy Piotrkowskiej bez trudu dotrzeć można do ciekawych zabytków, zrobić wyjątkowe zdjęcia i wczuć się w klimat współczesnej Łodzi upiększony tutejszą historią.

Piękne kamienice, wyjątkowe pokoje

Ulica Piotrkowska przyciąga uwagę także wyjątkowymi elewacjami kamienic. Tak unikalne zdobienia to wynik połączenia wielu inspiracji i stylów, na wzór dziewiętnastowiecznych zapatrywań w dziedzinie architektury. Klasycyzm, romantyzm i modernizm dobrze współgrają ze sobą w formie zdobień na poszczególnych budynkach. Piotrkowska od Alei Piłsudskiego do Placu Wolności jest wyłączona z ruchu ulicznego.

Kamienice to nie tylko ciekawa architektura. W niektórych z tych budynków znajdują się pokoje i tanie noclegi zlokalizowane tak, aby można było zarówno odpocząć spokojnie, jak i skorzystać z rozrywek w Łodzi. Nawet daleko od domu można się tu poczuć naprawdę wyjątkowo. Historia w połączeniu z pasją i natchnieniem dała tak ciekawe i pozytywne efekty.