Bez względu na to, czy w planach jest standardowy weekend, czy wydłużony o jeden lub kilka dni ze względu na święto, odwiedzający Łódź mogą spędzić ten czas radośnie i kreatywnie, poznając uroki miasta, oraz okolicy.

Troska o osoby będące gościnnie w Łodzi sprawia, że wiele miejsc dostosowuje swoją ofertę do potrzeb i oczekiwań gości, a to w połączeniu z pięknem krajobrazu i możliwością znalezienia dobrego, taniego noclegu wprawia w pogodny nastrój na cały pobyt.

Szybkie zwiedzanie i komfortowy pokój

Innych form zwiedzania szukają osoby aktywne, a innych ci, którzy chcą spokojnie i bez pośpiechu zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście i poza miastem. Dla osób pragnących przy okazji zwiedzania dbać o formę dobrym pomysłem będą rowery. Kilka wypożyczalni czynnych w dogodnych godzinach to możliwość skorzystania z nowoczesnego, zadbanego roweru, bez konieczności jego kupowania.

Zarówno zwiedzanie w wycieczkowym tempie, jak i szybkie przemierzanie miasta na rowerze łączy podczas weekendowych przejazdów jedno – warto zadbać o dobre miejsce na noclegi. Bez względu na to, czy będą to pokoje w centrum Łodzi, czy tani nocleg z dala od centrum, należy odpowiednio wcześniej skontaktować się z danym hotelem i obiektem, aby wybrać miejsce zgodne z oczekiwaniami wtedy, kiedy jest jeszcze duży wybór.

Weekend w Łodzi – tematycznie i z noclegiem

Dobrą inspiracją na dany weekend jest wybranie jednej dziedziny i zwiedzanie tematyczne. W Łodzi ciekawym kierunkiem są muzea, które swoimi zbiorami przykują uwagę osób w każdym wieku. Najpopularniejsze jest Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie zobaczyć można nie tylko urok dawno tkactwa. W muzeum tym są również wystawy tematyczne, typu „Nasza Szafa” z opowieściami i niezwykłymi wspomnieniami o rodzinnych pamiątkach.

Łódź jest zasobna także w pałace, a każdy z nich oprócz pasjonującej historii ma wnętrza, które do dziś robią wrażenie na zwiedzających. Ziemia łódzka pamięta tak wielkie rodziny jak ród Poznańskich, po których Pałac Poznańskich przy ulicy Ogrodowej mieści dziś siedzibę Muzeum Historii Miasta Łodzi. Równie interesujący jest Pałac Scheiblerów, czyli neorenesansowa willa, z odtworzonym klimatem fabrykanckich wnętrz. W pobliżu pałaców są także pokoje i tanie noclegi.

Tereny zielone zadbane, także z noclegiem w Łodzi

Wybierając się na weekend i planując przynajmniej pobieżnie poszczególne dni korzystając z internetu, czy książkowych przewodników każdy trafi na informacje dotyczące Ogrodu Botanicznego, w którym zobaczyć można 5 tysięcy gatunków roślin na 58 hektarach. Na uwagę zasługuje także Las Łagiewnicki, której roślinność jest wciąż dobrym materiałem do badań dla łódzkich wyższych uczelni.

Zarówno Ogród Botaniczny, jak i Las łagiewnicki to miejsca, w których można zaplanować cały swój dzień. Dobrze zorganizowany nocleg i wygodne pokoje sprawią, że kilkudniowy wyjazd weekendowy będzie miły przez całą dobę, także podczas snu.