Każdego roku Łódź odwiedzana jest przez osoby ciekawe świata, zainteresowane kulturą poszczególnych miast i regionów Polski, pragnące spędzić miło czas mając wybór między aktywnym wypoczynkiem podczas zwiedzania, lub spokojem zacisznych peryferiów.

Łódź – rozrywka, zabytki, pokoje…

W tym mieście znaleźć można wszystko, co potrzebne do udanego pobytu. Do dyspozycji podróżnych są ciekawi przewodnicy, w trakcie zwiedzania można zrobić przerwę na obiad w restauracji, a na nocleg wybrać pokój w centrum, lub całkowicie na uboczu.

Zwiedzanie Łodzi – noclegi i historia

Szukając odmiany dla zwiedzania pieszo, lub jazdy samochodem, po udanym noclegu można skorzystać z innych form transportu oferowanych przez miasto. Pierwsza opcja to trambus. Kursująca ulicą Piotrkowską replika tramwaju Herbrand oddaje klimat zabytkowego pojazdu i zapewnia komfort podróży. Kursy między Manufakturą, a Galerią Łódzką odbywają się każdego dnia, a rzesze turystów z przyjemnością dają się przewieźć łódzkim deptakiem.

Także riksze, które pojawiły się w Łodzi po latach przerwy w 1998, mają wielu zwolenników. Przejechać się rikszą można od rana do późnych godzin nocnych i w spokoju podziwiać zabytki, oraz niezwykłe elewacje. Powiew nowoczesności to segway’e, czyli jednoosobowe dwukołowe pojazdy elektryczne, które świetnie sprawdzają się zarówno jako pojazd dla zwiedzających, jak i prowadzących wycieczki.

Na nocleg autobusem, lub tramwajem

Łódź to bardzo dobrze skomunikowane miasto, więc każdy mieszkaniec oraz turysta bez trudu dotrze w wybrany rejon. Tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej kursują często, a internetowe serwisy miejskie pozwalają zaplanować dokładnie trasę, sprawdzić czas przejazdu, przesiadki i koszt podróży. Planując dłuższy pobyt i noclegi warto sprawdzić, jak wygodnie dojechać do hotelu, aby zrelaksować się w pokoju przed kolejnym dniem.

Alternatywą w przemieszczaniu się po mieście i poza jego obszar są taksówki, oraz samochody do wynajęcia, a także rowery, które również można wynająć. Dzięki tak wielu możliwościom zarówno osoby planujące aktywność fizyczną podczas zwiedzania, jak i te, które wolą przemieszczać się bez wysiłku dotrą na miejsce zgodnie z planem. Także powrót na nocleg nie sprawi problemu, bez względu na to, czy hotel mieści się w centrum, czy innej dzielnicy miasta.

Najlepsze atrakcje i noclegi w zasięgu ręki

W Łodzi o każdej porze roku dzieje się tak wiele, że warto być na bieżąco z miejskimi wydarzeniami rozrywki i kultury. Branża filmowa, kulturalna, czy modowa to tylko pojedyncze słowa, które kryją w sobie bogactwo wrażeń i emocji. Tutaj spotykają się osoby szanowane i podziwiane ze względu na swój dorobek artystyczny. Można je spotkać między innymi podczas Festiwalu Muzyki Filmowej, oraz kilkudziesięciu innych festiwali i przeglądów.

Planując zwiedzanie Łodzi, jej architektury i zabytków, korzystanie z uroków miasta, czy udział w najważniejszych imprezach kulturalnych można przy okazji przenocować tu z opcją tanich noclegów oferowanych przez wiele obiektów hotelowych. Takie noclegi to komfort w dobrej cenie.